Atidedamas naujų „Volvo“ modelių kūrimas

„Ford Motor“ valdomas Š vedijos automobilių gamintojas „Volvo“ dėl lėšų stokos atideda dviejų naujų modelių pasirodymą. Vidutinio dydžio sedano S60 naujos kartos modelis debiutuos ne anksčiau kaip 2010 m., o visureigis XC90 2010 m. bus tik atnaujintas, tad naujo modelio reikės palūkėti iki 2012-2013 m. „JATO Dynamics“ duomenimis, per pirmus 8 šių metų mėnesius Europoje buvo parduota 11,722 vnt. XC90 ir tik 7,815 vnt. S60.

Naujasis “Volvo XC60″

„Volvo S60“ debiutavo dar 2000 m. ir buvo atnaujintas 2006 m., o visureigis XC90 pasirodė 2002 m. ir buvo atnaujintas po ketverių metų. Už strategiją atsakingas „Volvo“ viceprezidentas Lexas Kerssemakersas tvirtina norįs, kad naują S60 būtų galima pateikti pirkėjams jau kitąmet, tačiau teks kiek palūkėti, nes gamintojui svarbu gerai įtvirtinti neseniai pristatytą XC60 modelį. Be to, daug lėšų skiriama aplinkos taršos anglies dvideginiu mažinimui. L.Kerssemakersas pripažįsta, kad nauja „City Safety“ sistema, leisianti išvengti susidūrimų, bei XC60 įvedimas į rinką privertė kitus projektus atidėti į šalį. Nemažai „Volvo“ inžinerinių resursų pareikalavo hibridinės sistemos „DRIVe“ kūrimas. Š i sistema kitąmet apims tik „stop-start“ technologiją, o 2012 m. „Volvo“ pasiūlys hibridinį dyzelinį-elektrinį variklį.

Pirmąjį šių metų pusmetį „Volvo“ nuostoliai sudarė 271 mln. dolerių (743 mln. Lt), o atitinkamu laikotarpiu praeitais metais pavyko gauti 3 mln. dolerių (8 mln. Lt) pelno. Paprastai prestižinių markių modeliai atnaujinami kas 5-7 metus, tad L.Kerssemakersas sutinka, kad 10 metų ciklas pernelyg ilgas. Vis dėlto jis patikino, jog, nepaisant sunkumų, „Ford Motor“ remia „Volvo“ vykdomus projektus.

Naujasis “Volvo XC60″

Pakitus padėčiai rinkoje „Volvo“ ketina persvarstyti ankstesnį savo sprendimą atsisakyti S40 sedano. Anot L.Kerssemakerso, galbūt pigesnių ir mažesnių automobilių grupėje gamintojui reikia ne dviejų-trijų, o trijų-keturių kėbulo tipų, nes augančiose rinkose, tokiose kaip Kinija ar Rusija, populiarūs būtent sedanai. „Volvo“ taip pat gali nuspręsti gaminti penkių durų C30 versiją.

Lapkritis 19, 2008   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: