„Aston Martin Rapide“ ruošiasi debiutui

Didžiosios Britanijos sportiškų automobilių gamintojas „Aston Marton Lagonda“ atskleidė, kokia bus metų pabaigoje pasirodysiančio „Aston Martin Rapide“ hečbeko išvaizda. Naujasis Britanijos gamintojo modelis yra sukurtas DB9 aliumininės platformos su prailginta baze pagrindu. Gamybai parengtas automobilis nedaug skiriasi nuo 2006 m. Detroito parodoje pristatyto koncepcinio „Rapide“. Bene pastebimiausi skirtumai yra ryškios šoninės kėbulo klostės ties priekiniais sparnais ir durelėmis bei priekinio buferio apačioje pašalintos kampinės dekoratyvinės oro įsiurbimo angos.

„Aston Martin Rapide“ atrodo išties elegantiškai, o kiek praplatinti „pečiai“ bei variklio gaubtas su klostėmis ir angomis suteikia sportiškumo. Kurdami šį modelį „Aston Martin Lagonda“ inžinieriai DB9 modelio bazę prailgino net 25 cm, tad bendras „Rapide“ ilgis šiek tiek viršija 5 metrų ribą. Š is modelis turėtų varžytis su kitais netrukus pasirodysiančiais dideliais reprezentaciniais hečbekais, kuriuos gamintojai rinkodaros sumetimais dažnai pavadina kupė ar sedanais: „Porsche Panamera“, „Audi A7“ bei 5 serijos BMW hečbeku.

“Aston Martin Rapide”

Nepaisant žemėjančio stogo, „Rapide“ yra apie 6 cm aukštesnis už DB9, nes „Aston Martin Lagonda“ konstruktoriai siekė sukurti ne tik dailų, bet ir praktišką modelį. Dėl to automobilio gale veikiausiai galės patogiai įsitaisyti du suaugę keleiviai, o lengviau įlipti ar išlipti leis plačiau atsiveriančios galinės durys. Be to, priekinių sėdynių elektros varikliukų forma buvo pakoreguota taip, kad jie netrukdytų gale sėdintiems žmonėms pakišti kojas po sėdynėmis.

Po „Rapide“ variklio gaubtu tūno 6,0 ltr. V-12 (487 AG) agregatas, kuris yra kiek galingesnis nei DB9. Variklis komplektuojamas su šešių laipsnių ZF automatine pavarų dėže. „Rapide“ sveria 1,940 kg ir yra maždaug 130 kg sunkesnis už DB9, tačiau automobilis vis tiek bus pakankami dinamiškas: iki 100 km/val. jis įsibėgėja maždaug per 4,6 s, o maksimalus greitis siekia 290 km/val.

„Aston Martin Rapide“ oficialiai debiutuoti turėtų rudenį vyksiančioje Frankfurto automobilių parodoje arba pora mėnesių vėliau – Los Andželo parodoje. „Rapide“ bus pozicionuojamas tarp DB9 ir DBS.

Kovas 16, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • Pri

    Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you reeild on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something informative to read?

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: