Aplinkosaugininkai ir vėl siekia įvesti greičio ribojimus Vokietijoje

Vokietijos aplinkosaugininkai tikisi, kad pirmininkavimas Didžiajam aštuonetui bei Europos Sąjungai sudarys sąlygas šalyje pagaliau įvesti automobilių greičio ribojimus. Anot jų, atleisdami akceleratoriaus pedalą vairuotojai sumažintų į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį ir pagerintų Vokietijos ekologinį įvaizdį.

Vokietijos aplinkosaugos agentūros vadovas Andreas Troge laikraščiui „Berliner Zeitung“ tikino, jog šalyje į aplinką išmetamo anglies dioksido kiekis paskutiniu metu nemažėja. Pasak A.Troge, įvedus 120 km/val. greičio ribojimą į aplinką patenkančio anglies dvideginio kiekį būtų galima sumažinti net 30%.

„Porsche 911 Turbo“

Vis dėlto Vokietijos transporto ministras atmetė aplinkosaugininkų pasiūlymą. Jis tvirtino esąs pasiryžęs mažinti aplinkos taršą, tačiau tikino, kad nėra prasmės riboti greitį atviruose greitkelių ruožuose. Greitis ribojamas maždaug trečdalyje visų Vokietijos greitkelių ruožų, o kituose skelbiamas tik rekomenduojamas 130 km/val. greitis, tad ištikrųjų vairuotojai čia gali važiuoti tokiu greičiu, kokiu tik širdis geidžia ar automobilis leidžia.

Nepaisant išesmės neribojamo greičio daugelyje greitkelių ruožų, didesnioji dalis vairuotojų išesmės prisilaiko rekomendacijų, tad A.Troge teiginiai apie galimybę sumažinti į aplinką patenkančio anglies dvideginio kiekį net 30% atrodo išfantazijų pasaulio. Prieškeletą metų Vokietijoje buvo pasigirdę raginimų riboti greitį prisidengiant siekiu sumažinti keliuose žuvusių žmonių skaičių.

Automobilių gamintojų atstovai tikina, kad neribotas greitis skatina kurti pažangesnes saugumo sistemas, o aplinkosaugininkai tik bando vėl pakurstyti prieškelerius metus užbaigtą diskusiją. „Financial Times Deutschland“ šią situaciją komentavo teigdamas, jog neribotas greitis autobanuose yra neatsiejama Vokietijos kultūros dalis, kaip prancūziškas batonas Prancūzijoje ar pesto padažas Italijoje.

Sausis 9, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • Andrius 1.6 diesel

    nu jo noreciau kad kada nors ir lietuva perdarytu autostrada kaunas- klaipeda autobanu :D

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: