Apklausos duomenys rodo, kad vokiečiai pageidauja greičio apribojimo

Remiantis televizijos kanalo ZDF paskelbtais apklausos duomenimis, beveik du trečdaliai vokiečių norėtų, kad visuose šalies keliuose būtų įvesti greičio apribojimai. ES aplinkosaugos komisaras Stavros Dimas ir Vokietijos aplinkosaugos aktyvistai tikina, kad dideliu greičiu autobanais skriejantys automobiliai veltui švaisto energiją, todėl turėtų būti nustatyti greičio ribojimai. Tuo tarpu šalies transporto ministras Wolfgangas Tiefensee šią idėja atmetė.

ZDF paskelbė, kad 54% respondentų pageidauja 130 km/val. greičio apribojimo, o kiti 10% norėtų, kad būtų nustatytas dar mažesnis leistinas greitis. Apie 35% apklaustųjų pasisakė priešgreičio ribojimus. Greičio ribojimai galioja maždaug trečdalyje Vokietijos magistralių, tuo tarpu kitose 130 km/val. greitis yra tik rekomenduojamas.

Vokietijos autobanai yra bene vieninteliai keliai Europoje, kuriuose netaikomi greičio ribojimai

Vokietijos automobilių gamintojai, pavyzdžiui, „Mercedes-Benz“, BMW ir „Porsche“, baiminasi, kad įvedus greičio ribojimus sumažės galingų (ir brangių) modelių patrauklumas ir nukentės jų pardavimai.

Tos pačios apklausos duomenimis, 56% vokiečių mano, kad dėl didelės žalos aplinkai lėktuvų skrydžiams turėtų būti taikomi didesni mokesčiai.

Kovas 20, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: