ACEA teigia, kad šiemet automobilių rinka smuks 25%

Europos automobilių gamintojų asociacija ACEA prognozuoja, kad šiemet naujų automobilių pardavimai Senajame žemyne sumažės bent 25% iki maždaug 11 mln. vnt. Š i prognozė yra gerokai niūresnė už anksčiau planuotą 10-15% smukimą. ACEA generalinis sekretorius Ivanas Hodacas pastebi, kad rinka dar nepasiekė dugno. Anot jo, žemiausią tašką jau galima numatyti, tačiau jis dar nepasiektas.

Pasak I.Hodaco, ACEA mato, kad krizė yra gilesnė, nei buvo manyta anksčiau, todėl prognozė buvo pakoreguota įvertinant smarkų smukimą daugelyje Europos rinkų. Pirmąjį šių metų ketvirtį naujų automobilių pardavimai Europoje sumažėjo 17% iki 3,4 mln. automobilių. 2008 m. Senojo žemyno rinka smuko beveik 8% iki 14,7 mln. automobilių, o šis nuosmukis buvo didžiausias nuo pat 1993 m.

“Opel Insignia” gamyba

ACEA tikisi, kad rinka stabilizuosis šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje. Vis dėlto I.Hodacas perspėja, kad atsigavimas bus lėtas, nes dabar automobilių pramonę užklupusi krizė yra aršiausia nuo pat Antrojo pasaulinio karo. Asociacija tikisi, kad 2007 m. lygį, t.y. maždaug 16 mln. automobilių, rinka pasieks 2013-2015 m.

Gegužė 14, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: