2006 m. DaimlerChrysler sunkvežimių pardavimai buvo rekordiniai

Didžiausias pasaulio sunkvežimių gamintojas „DaimlerChrysler“ pranešė, kad praeitais metais jo pardavimai padidėjo 1,4% iki rekordinio kiekio – 537 tūkst. vnt. Vis dėlto „DaimlerChrysler“ sunkvežimių gamybos padalinio šefas Andreas Renschleris prognozuoja, kad dėl verslo ciklų ir valstybinio reguliavimo pokyčių sunkvežimių pardavimai Š iaurės Amerikoje ir Japonijoje šiemet pastebimai sumažės, tuo tarpu Europoje tikimasi tik nedidelio paklausos smuktelėjimo.

A.Renschleris pridūrė, kad dėl orientacijos į svarbiausias verslo sritis ir puikių modelių „DaimlerChrysler“ yra pasiruošusi šiam iššūkiui, be to, jau kitąmet sunkvežimių rinka turėtų atsigauti, nes 2008 m. įsigaliosiantys griežtesni aplinkos taršos normatyvai suaktyvins rinką jau šių metų antroje pusėje.

„Mercedes-Benz Actros“

„Mercedes-Benz“ sunkvežimių pardavimai Europoje ir Lotynų Amerikoje pernai smuktelėjo 4% iki 142,100 vnt., tačiau flagmano „Actros“ pardavimai padidėjo nuo 59,500 iki 59,700 vnt. Gamintojo pardavimai Š iaurės Amerikoje 2006 m. ūgtelėjo 2,8% iki 208,300 vnt., o „DaimlerChrysler“ valdomo „Mitsubishi Fuso“ pardavimai Azijoje padidėjo 4,3% iki 186,600 vnt. „Fuso“ augimą Japonijoje lėmė paklausos pagyvėjimas priešgriežtesnių aplinkos taršos reikalavimų įsigaliojimą. Vis dėlto kitose šalyse „Fuso“ pardavimai sumažėjo, nes smuko paklausa didžiausioje eksporto rinkoje – Indonezijoje.

Dėl movos defekto „Mitsubishi Fuso“ Japonijoje gali tekti atšaukti per 70 tūkst. sunkvežimių, kurie dėl to paties gedimo jau buvo atšaukti 2004 m. Tuomet šį gamintoją sukrėtė didelis skandalas, nes bendrovei nuslėpus movos defektą nuo sunkvežimio nulėkęs ratas užmušė jauną moterį.

Sausis 22, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: