2005 m. „Toyota Motor“ žada 7% pardavimų augimą

„Toyota Motor“ pranešė, kad šiemet planuoja grupės pardavimų augimą 7% iki rekordinio skaičiaus – 8,03 mln. automobilių. Pernai „Toyota“ grupės, į kurią dar įeina mažus automobilius gaminantis „Daihatsu“ ir sunkvežimių gamintojas „Hino Motors“, pardavimai išaugo 10% iki 7,47 mln. vnt. Bendrovės prezidentas Fujio Cho teigė, kad taip nutiko dėl spartaus automobilių rinkos augimo Rytų Europoje, Kinijoje ir kitose Azijos šalyse.

Š iemet planuojama parduoti 7,18 mln. vnt. (+8%) vien tik „Toyota“ markės automobilių, 2004 m. „Toyota“ automobilių pardavimai pakilo 10%. Gamintojas ketina išsaugoti 44% Japonijos rinkos ir padidinti pardavimus užsienio šalyse iki 5,38 mln. vnt. 2006 m. „Toyota“ pardavimai turėtų pasiekti 8,5 mln. vnt. ir taip prisivyti JAV milžiną „General Motors“.

„Toyota“ ir „General Motors“ pardavimų strategijos yra skirtingos: „General Motors“ vilioja pirkėjus didelėmis nuolaidomis, tuo tarpu „Toyota“ gavo rekordines pajamas mažindama kaštus ir akcentuodama savo gaminių kokybę.

“Toyota Prius”

Nors šiemet JAV rinkos augimas nenumatomas, „Toyota“ savo pardavimus čia žada padidinti 5% iki 2,15 mln. vnt. Kadangi paklausa smarkiai lenkia pasiūlą, „Toyota“ ieško vietos septintajai gamyklai JAV. Š iuo metu šeštoji „Toyota“ gamykla yra statoma San Antonijuje.

Š iemet „Toyota“ rengiasi pradėti eksploatuoti bendrą gamyklą Čekijoje kartu su „PSA/Peugeot-Citroen“, Kinijoje pradėti gaminti savo flagmaną sedaną „Crown“, o Argentinoje ir PAR pradėti daugiatikslio automobilio IMV gamybą.

Anot bendrovės vadovo, planuojama padidinti gamybos pajėgumus visuose regionuose, įskaitant ir Aziją, Š iaurės Ameriką bei Europą. Tokiu atveju „Toyota“ užsienio gamybos pajėgumai padidėtų 14% iki 3,48 mln. vnt.

Savo pajamas Japonijoje „Toyota“ rengiasi padidinti ir šioje rinkoje pristačiusi „Lexus“ markę. Per metus Japonijoje planuojama parduoti 50-60 tūkst. „Lexus“ automobilių. Japonijoje bus pardavinėjami SC, IS bei naujosios GS serijos „Lexus“ modeliai.

Sausis 11, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: