„Volkswagen“ I ketvirčio rezultatai viršijo analitikų prognozes

„Volkswagen“ atstovai pranešė, kad I ketvirčio veiklos pelnas viršijo analitikų prognozes ir patvirtino, kad nepaisant silpnos rinkos šiemet Vokietijos gamintojo veikos pelnas bus didesnis nei pernai. Bendrovės veiklos pelnas per pirmuosius tris 2005 m. mėnesius padidėjo 41% iki 464 mln. eurų (1,602 mln. Lt). Pagrindinio automobilių gamybos padalinio indėlis sudarė 136 mln. eurų (470 mln. Lt).

„Metzler Bank“ analitikas Juergenas Pieperis teigė, kad rezultatai yra geresni, nei tikėtasi. „Volkswagen“ vadovas Berndas Pischetsriederis sakė manąs, kad šiemet kiekvieną sekantį ketvirtį ikimokestinis ir veiklos pelnas bus didesnis nei pirmą ketvirtį. Bendrovė tikisi, kad šių metų veiklos pelnas bus didesnis nei pernai, kuomet jis siekė 1,62 mlrd. eurų (5,59 mlrd. Lt).

“Volkswagen Fox”

Didžiausias Europos automobilių gamintojas taip pat pranešė, kad nuo gegužės 1 d. Wolfgangas Bernhardas pradės vadovauti „Volkswagen“ markių grupei, į kurą be pagrindinės „Volkswagen“ markės dar įeina „Š koda“, „Bentley“ ir „Bugatti“.

Per paskutinius tejus metus „Volkswagen“ veiklos pelnas sumažėjo net 70%. Bendrovė tikisi, kad naujoji kaštų mažinimo programa „ForMotion“ šiemet leis sutaupyti 3,1 mlrd. eurų (10,7 mlrd. Lt) ir pagaliau pavyks pasiekti persilaužimą.

Investuotojai viliasi, kad garsusis W.Bernhardas sutvarkys pagrindinę „Volkswagen“ markę, kurios veiklos nuostoliai pernai sudarė 200-300 mln. eurų (691-1,036 mln. Lt).

“Volkswagen Fox”

„Volkswagen“ finansų padalinio vadovas Hansas Dieteris Poetschas dar kovo mėnesį teigė, kad Kinijos rinkoje gaunamas pelnas šiemet gali sumažėti. Vokietijos gamintojas planuoja, kad 2005 m. jo pardavimai išaugs visose rinkose.

Bendrovė pranešė, kad automobilių gamybos padalinio grynieji nuostoliai I ketvirtį sudarė 571 mln. eurų (1,972 mln. Lt), o grynasis veiklos pinigų srautas sumažėjo beveik dvigubai iki 708 mln. eurų (2,445 mln. Lt). HVB analitikas Albrechtas Denninghofas teigė manąs, kad pinigų srautas galėjo sumažėti dėl apyvartinio kapitalo padidėjimo, nes reikėjo sukaupti pradines naujųjų modelių „Jetta“, „šPassat“ ir „Fox“ atsargas.

I ketvirtį „Volkswagen“ pajamos sumažėjo 2,4% iki 21,1 mlrd. eurų (72,9 mlrd. Lt), o gamintojo pardavimai smuko 1,9% iki 1,18 mln. automobilių. Grynasis pelnas tesiekė 70 mln. eurų (242 mln. Lt), tuo tarpu analitikai prognozavo 105 mln. eurų (363 mln. Lt).

„Reuters Estimates“ apskaičiavimu, dėl numatomų gerų rezultatų „Volkswagen“ akcijų kaina yra 11,2 karto didesnė nei planuojamas 2005 m. pelnas. Tuo tarpu Prancūzijos gamintojų PSA ar „Renault“ šis rodiklis yra atitinkamai 6,7 ir 5,5.

Balandis 28, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: