„Volkswagen“ demonstruoja savo naujausią „ginklą“ – W.Bernhardą

Ženevos automobilių parodoje „Volkswagen“ pademonstravo savo naująjį „ginklą“ kovoje su mažėjančiu pelnu ir prasta padėtimi rinkoje – jau spėjusį išgarsėti Wolfgangą Bernhardą.

Pristatydamas W.Bernhardą, „Volkswagen“ grupės vadovas Berndas Pischetsriederis pajuokavo, kad šįkart būsimasis „Volkswagen“ markės vadovas į sceną įžengs pėsčias. Mat dar būdamas vienu „Chrysler“ vadovų W.Bernhardas vienoje Detroito automobilių parodoje pasirodė apsirengęs odine striuke ir apžergęs futuristinį „Dodge Tomahawk“ motociklą.

Nenorėdamas atitraukti dėmesį nuo savo boso, W.Bernhardas Ženevoje pasakė trumpą kalbą ir pažadėjo gerai atlikti „namų darbus“, tačiau detaliau savo planų nekomentavo. „DaimlerChrysler“ šį kategorišku vadovavimo stiliumi pagarsėjusį vadovą atleido jo paskyrimo „Mercedes Car Group“ bosu išvakarėse. Tai sukėlė gandus, kad šiurkštus W.Bernhardo stilius gali susilaukti „Volkswagen“ darbuotojų pasipriešinimo.

Vis dėlto W.Bernhardas teigė, kad „Volkswagen“ jaučiasi puikiai ir nekantrauja pradėti vadovauti „vienai geriausių markių pasaulyje“. Naujai „iškeptas“ 44 metų vadovas parodoje kalbėjo gergždžiančiu balsu, tačiau juokais patikino, kad yra užkimęs dėl peršalimo, o ne nuo rėkimo.

Wolfgangas Bernhardas

Investuotojai tikisi, kad W.Bernhardas padidins darbo našumą, sumažins kaštus ir išanksčiau valstybei priklausiusio gamintojo administracijos išgyvendins biurokratiją. Spalio pradžioje, kuomet buvo pranešta, kad „Volkswagen“ nusamdė šį legendinį vadovą, Vokietijos gamintojo akcijų kaina pakilo beveik 8%.

„Volkswagen“ markės grupę sudaro „Volkswagen“, „Bentley“, „Š koda“ ir „Bugatti“ markės. „Volkswagen“ grupei taip pat priklauso ir „Audi“ markės grupė, į kurią įeina „Audi“, „Seat“ ir „Lamborghini“ markės. W.Bernhardas vadovavimą „Volkswagen“ markės grupei perims iki šių metų pabaigos.

B.Pischetsriederis, kuris anksčiau darbavosi BMW, įrodė, kad nenusamdė kokio nors jaunatviško vadovo tikrai tam, kad padidintų savo šalininkų gretas. Pasak „Volkswagen“ vadovo, jei W.Bernhardas visuomet pritartų jo nuomonei, paprasčiausiai būtų nereikalingas.

Kovas 17, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: