„Toyota“ siekiama kuro ląstelių varomo automobilio kaina – 50 tūkst. dolerių

„Financial Times“ pranešė, kad „Toyota“ tikisi iki 2015 m. sumažinti vandenilinio kuro ląstelėmis varomų automobilių kainą iki 50 tūkst. dolerių (141 tūkst. Lt), nes dabar šie automobiliai kainuoja daugiau kaip milijoną dolerių (2,8 mln. Lt). Pasak šio laikraščio, „Toyota“ mano, kad kuro ląstelėmis varomų automobilių debiutas anksčiau nei 2015 m. yra sunkiai tikėtinas dėl specialių degalinių trūkumo.

Tuo tarpu „General Motors“ yra nusiteikęs žymiai optimistiškiau – šis JAV gamintojas jau 2010 m. žada pademonstruoti gamybai parengtą vandenilinio kuro ląstelėmis varomą automobilį.

Vandenilinio kuro ląstelėmis varomas “Toyota” automobilis

Vandeniliniu kuru varomi automobiliai visiškai neteršia aplinkos, nes išmeta tik paprasčiausius vandens garus. Be to, tai būtų būdas kovoti su augančiomis degalų kainomis.

„Toyota“ pranešė, kad Japonijos vyriausybei sertifikavus kuro ląstelėmis varomus automobilius buvo žengtas pirmas žingsnis ruošiantis masinei jų gamybai. „Reuters“ pranešė, kad „Toyota“ ir „General Motors“ svarsto galimybę bendradarbiauti kuriant vandeniliu varomus automobilius.

Trečiasis pagal dydį Japonijos automobilių gamintojas „Honda“ paskelbė, kad šalies vyriausybė sertifikavo jo vandeniliniu kuru varomą automobilį „Honda FCX“.

Birželis 23, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: