„Toyota“ pertvarko modelių gamą Europoje

Pertvarkydama Europoje parduodamų modelių gamą „Toyota“ nuo kitų metų atsisakys sportiškų automobilių „Celica“ ir MR2 bei vienatūrio „Previa“. Be to, naujos kartos „Land Cruiser“ modelis ir toliau bus žymimas „Toyota“ markės ženklu. Anksčiau šis Japonijos gamintojas planavo „Land Cruiser“ visureigį priskirti prestižinei „Lexus“ markei, kaip tai daroma JAV rinkoje.

„Toyota“ šaltiniai teigia, kad tokie veiksmai susiaurins šio Japonijos gamintojo modelių gamą, dėl to Europoje bus parduodama daugiau čia pat pagamintų automobilių. Bendrovė tikisi iki 2010 m. „Toyota“ ir „Lexus“ markių pardavimus Senajame žemyne padidinti iki 1,2 mln. vnt., o 70% šio kiekio pagaminti Europoje.

“Toyota Previa”

„Celica“, „Previa“ bei MR2 atsisakymas taip pat leis įvykdyti savanorišką pasižadėjimą iki 2009 m. sumažinti į aplinką išmetamą anglies dioksido kiekį iki 140 g/km, nes minėtieji modeliai į orą išmeta 178-259 CO2 g/km. IšJaponijos importuojami „Celica“, „Previa“ ir MR2 tėra nišiniai modeliai, kurie pernai sudarė tik 1,6% „Toyota“ pardavimų Europoje. 2004 m. Japonijos gamintojas Senajame žemyne pardavė 6,627 vnt. „Celica“, 5,445 vnt. „Previa“ bei 2,875 MR2 automobilius. Bendri „Toyota“ pardavimai Europoje pernai siekė 916 tūkst. vnt.

„Toyota“ atstovas spaudai Scottas Brownlee,as tvirtina, kad nedidelėmis serijomis gaminamų „Celica“ bei MR2 automobilių pagrindinė rinka yra JAV. Be to, JAV parduodamas sportiškas modelis „Scion tC Coupe“, tačiau „Scion“ markės automobiliai neparduodami Europoje.

Manoma, kad įprastinius sportiškus automobilius Europoje „Toyota“ galėtų pakeisti galingais ir kartu ekonomiškais hibridiniais modeliais. „Lexus Europe“ viceprezidentas Karlas Schlichtas teigia, kad hibridiniai modeliai bus svarbi „Lexus“ įvaizdžio dalis. Hibridinis visureigis „RX400h“ yra kertinis šios „Lexus“ strategijos akmuo. Kitąmet debiutuos didelis prestižinis automobilis „GS450h“, o vėliau pasirodys ir kitų modelių hibridinės versijos.

Liepa 20, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: