„Toyota“ pasiruošusi statyti gamyklą Rusijoje

Rusijos naujienų agentūros pranešė, kad „Toyota Motor“ rengiasi pasirašyti memorandumą dėl automobilių gamyklos statybos Rusijoje. Š ios gamyklos pajėgumai turėtų siekti 100 tūkst. automobilių per metus.

Agentūra TASS informavo, kad naujoji gamykla bus statoma netoli antro pagal dydį Rusijos miesto Sankt Peterburgo. Dar praeitą mėnesį spauda pranešė, kad Japonijos gamintojas į naujos gamyklos statybą Rusijoje ketina investuoti apie 150 mln. dolerių (401 mln. Lt), tačiau tuomet „Toyota“ dar negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti šios informacijos.

„Ford Motor“ jau turi gamyklą Rusijoje, o šios bendrovės pavyzdžiu ketina pasekti ir nemažai kitų gamintojų. Pernai dėl padidėjusių gyventojų pajamų užsienietiškų automobilių pardavimai Rusijoje išaugo net 80%. Tikimasi, kad šiemet augimas sieks ne mažiau kaip 50%. Norėdama paskatinti užsienio investuotojus, Rusija panaikino muitus automobilių komponentams.

“Toyota RAV4″

„Toyota“ gamykla Rusijoje turėtų būti atidaryta 2007 m. per metus čia bus surenkama 50 tūkst. „Toyota Camry“ sedanų. Š ioje gamykloje bus atliekami visu automobilių suvirinimo ir dažymo darbai.

„Toyota“, kurį į Rusiją importuoja daug įvairių modelių, tarp jų „Corolla“ sedaną ir „RAV4“ visureigį, taps pirmuoju Japonijos gamintoju, turinčiu gamyklą Rusijoje.

Balandis 29, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: