„Porsche“ pagaliau apsisprendė gaminti sedaną

„Porsche“ galiausiai patvirtino, kad ketvirtuoju modelių šeimos nariu taps keturvietis sedanas. Š is galiniais ratais varomas modelis su priekyje įmontuotu varikliu vadinsis „Panamera“ ir debiutuos 2009 m. Anot „Porsche“, pavadinimas kilo išlegendinių lenktynių „La Carrera Panamericana“ pavadinimo.

„Porsche“ taip pat paneigė spėliones, kad šis modelis bus gaminamas kartu su partneriu. Gamintojas planuoja per metus pagaminti 20 tūkst. „Panamera“ automobilių, 42% jų būtų eksportuojama į JAV.

„Panamera“ bus gaminama Leipzigo (Vokietija) gamykloje, kur dabar gaminami visureigis „Cayenne“ ir roadsteris „Carrera GT“. Naujo modelio kūrimą gamintojas rengiasi finansuoti savo lėšomis. „Panamera“ kūrimo kaštai sieks apie 1,2 mlrd. dolerių (3,4 mlrd. Lt). Naujas modelis sukurs 600 naujų darbo vietų Leipzige ir 400 darbo vietų Stuttgarto-Zuffenhauseno ir Weissacho gamyklose.

“Panamera” eskizas

„Porsche“ vadovas Wendelinas Wiedekingas tvirtina, kad „Panamera“ platforma bus sukurta „Porsche“ tyrimų ir diegimo centre Weissache. Anot jo, kuriant ir gaminant šį modelį nenumatoma bendradarbiauti su kitu gamintoju, tačiau siekiant padidinti pelningumą bus siekiama glaudžiau bendradarbiauti su tiekėjais.

„Porsche“ kol kas nekomentuoja šio modelio kainos, matmenų, variklių gamos bei transmisijų, tačiau Vokietijos automobilinė spauda spėja, kad jame bus panaudota daug „Cayenne“ komponentų.

W.Wiedekingas teigė, kad sportiškas sedanas „Panamera“ puikiai papildys „Porsche“ modelių gamą.

Rugpjūtis 1, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: