„Mitsubishi Corp.“ pardavė „Proton“ akcijas

„Mitsubishi Corp.“ pranešė pardavusi 7,93% Malaizijos automobilių gamintojo „Proton Holdings“ akcijų Malaizijos valstybiniam investiciniam padaliniui „Khazanah Nasional“ už 101 mln. dol. (266 mln. Lt) ir taip užbaigusi du dešimtmečius trukusias kapitalo sąsajas su „Proton“.

„Mitsubishi Corp.“ yra viena iš„Proton“ projekto steigėjų, padėjusi sukurti šį Malaizijos automobilių gamintoją. Dabar „Mitsubishi“ atstovai teigė nematą reikalo toliau remti „Proton“, nes šis gamintojas jau gali sėkmingai veikti ir kurti automobilius savarankiškai. „Mitsubishi Corp.“ ir „Proton“ ir po akcijų pardavimo palaikys glaudžius verslo santykius, pavyzdžiui, detalių tiekimą.

„Mitsubishi“ buvo ir pagrindinis „Proton“ partneris nuo pat Malaizijos gamintojo įkūrimo 1983 m. Japonijos bendrovė „Proton“ tiekė variklius bei kūrė automobilių dizainą.

„Mitsubishi Motors“ savo 7,93% „Proton“ akcijų dalį pardavė pernai.

Susidomėjimas „Mitsubishi Corp.“ valdoma „Proton“ akcijų dalimi padidėjo spalio mėnesį, kai „Proton“ susitarė dėl Pietryčių Azijos rinkai skirtų „Volkswagen“ automobilių surinkimo.

Sausis 17, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: