„Mitsubishi“ sumokės „DaimlerChrysler“ 770 mln. dolerių kompensaciją

Laikraštis „Nihon Keizai“ pranešė, kad „Mitsubishi Motors“ greičiausiai susitars su „DaimlerChrysler“ dėl 50-80 mlrd. jenų (1,28-2,04 mlrd. Lt) kompensacijos už padarytą žalą.

„DaimlerChrysler“ dar 2004 m. birželio mėnesį pareikalavo, kad „Mitsubishi Motors“ atlygintų nuostolius dėl „Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corp.“ nuvertėjimo, susijusio su defektų slėpimu ir automobilių atšaukimais. Manoma, kad susitarimas gali būti pasiektas dar šį mėnesį ir įtrauktas į „Mitsubishi Motors“ gelbėjimo planą, kuris bus paskelbtas sausio pabaigoje.

“Mitsubishi Fuso MS”

2004 m. sausį „DaimlerChrysler“ už 52 mlrd. jenų (1,33 mlrd. Lt) padidino savo „Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corp.“ akcijų paketą iki 65%. Anksčiau už 43% šios bendrovės akcijų „DaimlerChrysler“ sumokėjo 768 mln. dolerių (2,022 mln. Lt). Po akcijų įsigijimo paaiškėjo, kad „Fuso“ net aštuonerius metus slėpė savo gaminių defektus.

“Mitsubishi Fuso FK”

„Mitsubishi Motors“ atskyrė „Fuso“ 2003 m. sausį ir dabar valdo 20% šios bendrovės akcijų. „Mitsubishi Motors“ išgyvena sunkų laikotarpį, nes 19% akcijų valdantis „DaimlerChrysler“ nesutiko dalyvauti jos gelbėjime ir paliko ją kitų „Mitsubishi“ grupės bendrovių valiai.

Sausis 28, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: