„MG Rover“ priverstas stabdyti gamybą ir skelbti bankrotą

Automobilių komponentų gamintojams nutraukus detalių teikimą, Didžiosios Britanijos automobilių gamintojas „MG Rover“ buvo priverstas sustabdyti gamybą. Kinijos bendrovė „Shanghai Automotive Industry Corp.“ (SAIC) pasitraukė išderybų dėl „MG Rover“ pirkimo, nes šalies vyriausybė atsisakė suteikti žadėtą 100 mln. svarų sterlingų (503 mln. Lt) paskolą. Dabar „MG Rover“ jau neturi kokios kitos išeities – tik bankrotą.

Kiek anksčiau „MG Rover“ valdančios „Phoenix Venture Holdings“ viceprezidentas Peteris Beale,as teigė, kad negavęs paskolos „MG Rover“ bus priverstas užsidaryti. Š io gamintojo žlugimas tiesiogiai paveiks apie 6 tūkst. jame dirbančių žmonių. Be to, smarkiai nukentės ir detalių tiekėjai. Nedarbo banga priešpat gegužės 5 d. įvyksiančius rinkimus veikiausiai taps dideliu galvos skausmu Didžiosios Britanijos vyriausybei.

Derybų su SAIC neišgelbėjo ir tai, kad „Phoenix Venture Holdings“ vadovai pažadėjo skirti 10 mln. svarų sterlingų (50,3 mln. Lt) asmeninių lėšų.

Baimindamiesi, kad „MG Rover“ nepajėgs vykdyti savo finansinių įsipareigojimų, komponentų gamintojai nutraukė detalių tiekimą. „Wagon Plc“ inžinerinė grupė pranešė, kad „MG Rover“ jai skolingas 900 tūkst. svarų sterlingų (4,527 tūkst. Lt).

Vokietijos Gelsenkircheno universiteto Automobilių rinkos tyrimų centro profesorius Ferdinandas Dudenhoefferis teigė, kad SAIC buvo paskutinis „MG Rover“ šansas.

Balandis 11, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: