„General Motors“ automobilius Europai gali gaminti ir Š iaurės Amerikoje

„General Motors“ svarsto galimybę keletą „Opel“/„Vauxhall“ modelių gaminti JAV ir eksportuoti juos į Europą. Tai galėtų būti galiniais ratais varomi „Kappa“ architektūra paremti modeliai. „Kappa“ pagrindu yra sukurti „Pontiac Solstice“ ir „Saturn Sky“ automobiliai. Kitas variantas yra priekiniais ratais varomas „Epsilon“ architektūros automobilis.

Anot „General Motors Europe“ viceprezidento inžinerijai bei „Adam Opel“ direktoriaus Hanso Demanto, tai būtų patrauklu dėl aukšto euro kurso. Kadangi „General Motors“ automobilius kuria atsižvelgdama į tarptautinius standartus, į Europą eksportuojamiems modeliams reikėtų tik nežymių pakeitimų.

“Saturn Sky”

Pasak H.Demanto, vėl prisimintas 2003 m. debiutavęs „Kappa“ pagrindu skurtas „Vauxhall Lightning“ koncepcinis automobilis. „Opel“ atsisakė gaminti šį modelį, nes jis neatitiko spalio mėnesį įsigaliojusių ES pėsčiųjų saugumo reikalavimų. „Vauxhall Lightning“ evoliucionavo į „Saturn Sky“, tačiau H.Demantas teigė, kad norėtų šį automobilį matyti ir Europoje. „General Motors“ ieško būdų įgyvendinti ES pėsčiųjų saugumo reikalavimus.

„Opel“/„Vauxhall“ automobiliai galėtų būti gaminami ir 2008 ar 2009 m. debiutuosiančios „Epsilon“ architektūros pagrindu. JAV ir Europos rinkoms skirti modeliai būtų pristatomi beveik tuo pačiu metu.

Sausis 21, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: