„Fiat“ vadovas birželio pabaigoje pateiks atnaujintą veiklos planą

„Fiat“ vadovas Sergio Marchionne pranešė, kad atnaujintas veiklos planas bus paskelbtas per šio mėnesio pabaigoje įvyksiantį susitikimą su profsąjungų atstovais. Vadovas neatskleidė, ar planas apims visą grupę, ar tik „Fiat Auto“ padalinį.

Nuo pat krizės pradžios 2001 m. „Fiat“ beveik kasmet pertvarko savo strateginius planus. Dažniausi pokyčiai yra turto pardavimas siekiant gauti lėšų nuostolingai veikiančiam automobilių gamybos padaliniui bei planai didinti investicijas, kurti naujus modelius ir taip pagerinti pardavimus.

Spaudoje pasirodė raginimų apjungti visas „Fiat“ grupės markes nuo „Fiat“ iki „Ferrari“ ir atskirti automobilių gamybą nuo kitų „Fiat“ veiklos sričių. Š is Italijos koncernas dar gamina buldozerius bei užsiima leidyba ir bankininkyste. „La Repubblica“ pranešė, kad Italijos premjeras Silvio Berlusconi gali paremti planus apjungti „Alfa Romeo“, „Maserati“ ir „Ferrari“ bei atskirti „Fiat“ ir „Lancia“.

“Fiat Punto”

S.Marchionne teigė ieškąs partnerio, su kuriu būtų galima bendradarbiauti tyrimų bei diegimo srityse ir taip sumažinti kaštus. Žiniasklaidoje pasirodė spekuliacijų, kad „Fiat Auto“ domisi Azijos verslo grupė, tačiau analitikai abejoja, kad nuostolingai veikiantis ir miglotas ateities perspektyvas turintis gamintojas galėtų sulaukti pirkėjo.

„Fiat Auto“ galimybės išbristi išnuostolių priklausys ir nuo naujojo „Punto“ sėkmės, nes šis modelis sudaro apie trečdalį gamintojo pardavimų.

Birželis 17, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: