„Fiat“ ruošiasi uždaryti „Alfa Romeo“ variklių gamyklą

Darbuotojų profsąjungos atstovai pranešė, kad „Fiat“ rengiasi uždaryti netoli Milano esančią „Alfa Romeo“ variklių gamyklą ir sportiškuose modeliuose nuo šiol naudoti „General Motors“ gaminamas benzinines jėgaines.

Darbuotojai į „Fiat“ variklių gamybos padalinio pranešimą sureagavo audringai ir nevengė aštresnių komentarų „Fiat“ grupės valdybos pirmininko Luca di Montezemolo atžvilgiu. Pasak profsąjungos nario Vincenzo Lilliu, jiems buvo pranešta, kad „Fiat“ nutrauks variklių gamybą Aresės gamykloje ir šešių cilindrų „Alfa Romeo“ agregatus pakeis „General Motors“ gaunamomis jėgainėmis.

“Alfa Romeo GT”

Visai neseniai „Fiat“ ir „General Motors“ nutraukė penkerius metus trukusią partnerystę, tačiau ir toliau derins pirkimus bei naudos viena kitos variklius. „General Motors“ naudoja „Fiat“ dyzelinius agregatus, o „Fiat“, kurios didžiąją pardavimų dalį sudaro maži automobiliai, didesniuose modeliuose gali naudoti „General Motors“ benzininius variklius.

Profsąjungų atstovai dėl sprendimo uždaryti Aresės variklių gamyklą apkaltino Luca di Montezemolo. Š is „Fiat“ sprendimas greičiausiai reiškia, kad šiuo metu dėl laikino gamybos sustabdymo nedirbantys 800 darbininkų bus atleisti visam laikui. Aresėje esančiame „Alfa Romeo“ dizaino centre liks dirbti apie 400 žmonių.

Gruodžio mėnesį „Fiat“-„General Motors“ Powertrain“ pranešė, kad dėl aplinkosaugos reikalavimų neatitinkančių seno pavyzdžio variklių gamybos nutraukimo bus atleisti 706 darbuotojai. Naujo pavyzdžio jėgainės buvo pradėtos gaminti Lotynų Amerikoje.

Kovas 24, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: