„Fiat“ pristato naująjį „Punto“

„Fiat“ vadovas tikisi, kad Frankfurto parodoje debiutuojantis „Punto“ modelis padės šiam Italijos gamintojui pagaliau išbristi išnuostolių liūno. „Fiat“ valdybos pirmininkas Luca di Montezemolo naująjį „Punto“ palygino su gražia moterimi, kurios išvaizda priverčia atsisukti daugelį praeivių.

Anksčiau „Fiat“ garsėjo puikaus dizaino mažais automobiliais, pavyzdžiui, „Cinquecento“, tačiau paskutiniu metu daugelio šios markės modelių išvaizda buvo prasta ir nuobodi. Galbūt dėl to pirkėjai atkreipė dėmesį į kitų gamintojų siūlomus stilingus automobilius, o „Fiat“ 2002 m. patyrė rekordinius nuotolius ir turėjo pradėti didelę restruktūrizaciją.

„Fiat“ šaltiniai teigia, kad nauji „Fiat Panda“ ir „Lancia Ypsilon“ modeliai yra perkami geriau, nei buvo manoma, tačiau tikrasis Italijos gamintojo išbandymas bus naujasis „Punto“, kuris sudaro apie pusę „Fiat“ markės pardavimų.

“Fiat Punto”

Sportišką naujojo „Punto“ išvaizdą sukūrė garsus dizaineris Giorgetto Giugiaro, kuris „Fiat“ pradėjo darbuotis net prieš50 metų. Jo sukurtas „Uno“ išgelbėjo „Fiat“ išdevintajame dešimtmetyje kilusios krizės. Panaši užduotis dabar teks naujajam „Punto“.

L. di Montezemolo tvirtina, kad akį pirmiausia patraukia automobilio išvaizda, o naujasis „Punto“ pasižymi puikiu dizainu. Anot jo, „Punto“ yra tarsi graži moteris, kuri rūpinasi ne tik savo drabužiais, bet ir aksesuarais, spalvų deriniais bei įvairiausiomis smulkmenomis.

Naujojo „Punto“ išvaizdą gyrė ir Didžiosios Britanijos žurnalo „Top Gear“ atstovas Paulas Horrellas. Pasak jo, „Fiat“ puikiai prisitaikė prie naujųjų ES pėsčiųjų saugumo reikalavimų ir automobilis atrodo itin sportiškas.

Pagal naujus ES pėsčiųjų saugumo reikalavimus, tarp variklio gaubto ir paties agregato turi būti didesnė negu iki šiol smūgį sugerianti zona.
„Fiat“ vadovas Sergio Marchionne per metus tikisi realizuoti 360 tūkst. naujųjų „Punto“. Daugelis analitikų mano, kad tai yra itin atsargi prognozė. Iki šių metų pabaigos S.Marchionne planuoja sulaukti 80 tūkst. užsakymų. Vakarų Europoje naujasis „Punto“ kainuos nuo 11 tūkst. eurų (37,981 Lt).

L. di Montezemolo tikina, kad reikia pamiršti „Fiat“ praeities problemas ir drąsiai žvelgti pirmyn.

Rugsėjis 15, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: