„Fiat“ kelia sąlygas „General Motors“ dėl „Fiat Auto“ priverstinio pirkimo

„Fiat“ grupė teigia, kad įsigydama „Fiat Auto“, „General Motors“ Italijos bendrovei turėtų iškart sumokėti beveik 8 mlrd. dolerių (21 mlrd. Lt). Visai neseniai „Fiat“ grupė savo internetinėje svetainėje pateikė iki šiol nežinomų detalių apie 2000 m. pasirašytą susitarimą su „General Motors“. Anot „Fiat“, įsigydama „Fiat Auto“ JAV bendrovė turėtų iškart sumokėti visas skolas „Fiat“ grupės įmonėms.

„General Motors“ šį teiginį paneigė. Anot bendrovės atstovo spaudai, susitarime tai nenumatyta.

“Fiat Multipla”

„Fiat“ ir „General Motors“ vis dar derasi dėl „Fiat Auto“ pardavimo opciono, kuris „Fiat“ suteikia teisę parduoti nuostolingai veikiantį lengvųjų automobilių gamybos padalinį „General Motors“ nuo šių metų sausio 24 d. iki 2010 m. liepos 24 d. „Fiat Auto“ pardavimo kaina priklausytų nuo nepriklausomų ekspertų įvertinimo. Jei artimiausiu metu nebus pasiektas susitarimas, „Fiat“ žada pasinaudoti opcionu, tuo tarpu „General Motors“ žada jį apskųsti teismui.

Anot „Fiat“, pirkdama „Fiat Auto“ „General Motors“ privalės:

  • „¢ Sumokėti visas skolas „Fiat“ grupei. Analitikų vertinimu, tai yra 7,86 mlrd. dolerių (20,85 mlrd. Lt) iš10,48 mlrd. dolerių (27,79 mlrd. Lt) siekiančių „Fiat Auto“ skolų.
    „¢ Penkerius metus išlaikyti „Fiat“ centrinę būstinę, inžinerijos bei tyrimų ir diegimo centrą Turine (Italija).
    „¢ Penkerius metus pirkti detales dabartinėmis sąlygomis iš„Fiat“ grupės bendrovių.
    „¢ Penkerius metus konsultuotis su „Fiat“ grupe dėl „Fiat Auto“ vadovo skyrimo. Taip pat dvejus metus konsultuotis su „Fiat“ dėl „Fiat Auto“ restruktūrizavimo.

Diskusija dėl „Fiat Auto“ pardavimo opciono vyksta jau daugiau nei metus. „General Motors“ pareiškė, kad dėl „Fiat Auto“ struktūrinių pasikeitimų opcionas nebegalioja. Tai supykdė „Fiat“, kuri savo internetinėje svetainėje paskelbė iki šiol nežinomų detalių apie susitarimą.

“Fiat Panda 4×4″

Minėtą susitarimą su „Fiat“ „General Motors“ pasirašė 2000 m. siekdama sutrukdyti „DaimlerChrysler“ planams įsigyti „Fiat Auto“ už 12 mlrd. dolerių (32 mlrd. Lt) ir tapti didžiausiu automobilių gamintoju pasaulyje.

Vasaris 2, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: