„Fiat“ ir „Lancia“ pagaliau pasiūlys visureigius

Kitais metais tiek „Fiat“, tiek ir „Lancia“ modelių gamas papildys visureigiai. Tai bus pirmasis Italijos gamintojo visureigis po 19 metų pertraukos – 1987 m. baigęs gaminti „Campagnola“ modelį „Fiat“ dėl visureigio kūrimo tarėsi su daugeliu gamintojų, tačiau iki šiol pastangos buvo bevaisės.

Praeito dešimtmečio pabaigoje „Fiat“ diskutavo su „Chrysler“ dėl „Junior Jeep“ projekto, tačiau derybos nutrūko, kuomet „Fiat“ atsisakė susijungti su „DaimlerChrysler“. 1999 m. buvo pasirašytas ketinimų protokolas su „Mitsubishi Motors“ dėl „Pajero Pinin“ modelio „Fiat“ versijos gamybos, tačiau projektas žlugo 2000 m. „Fiat“ sudarius strateginį aljansą su „General Motors“. Per penkerius bendradarbiavimo metus „Fiat“ ir „General Motors“ taip pat nesukūrė bendro visureigio.

Š įkart „Fiat“ ir „Lancia“ visureigius Vengrijoje esančioje Esztergomo gamykloje gamins „Suzuki“. Š ie gamintojai nekūrė bendros įmonės – vienintelis „Suzuki“ investuos į šio visureigio kūrimą. 2003 m. balandį pasirašyta sutartis galioja iki 2015 m. Joje numatytas ir antros kartos visureigio kūrimas.

“Fiat Compagnola AR 51″

„Fiat“ ir „Suzuki“ visureigis bus gaminamas prailgintos „Swift“ platformos pagrindu. „Suzuki“ jį aprūpins 1,5 ltr. (100 AG) ir 1,6 ltr. (107 AG) benzininiais varikliais, o „Fiat“ pridės 1,9 ltr. (120 AG) turbodyzelinį agregatą. Nei „Fiat“, nei „Lancia“ neatskleidė būsimojo visureigio pavadinimo.

„Suzuki“ kasmet pagamins 90 tūkst. visureigių. Išjų 60 tūkst. bus ženklinama „Suzuki“ ženklu, 20 tūkst. – „Fiat“ ir 10 tūkst. – „Lancia“. „Fiat“ vadovas Sergio Marchionne tikisi, kad visureigis padės kiek pagyvinti dabar merdėjančią „Lancia“ markę.

Rugsėjis 1, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: