„Delphi“ iškilo bankroto grėsmė

Antras didžiausias pasaulyje automobilių komponentų gamintojas „Delphi“ antrąjį šių metų ketvirtį patyrė didelį nuostolį ir pranešė, kad, jeigu nepavyks sumažinti atlyginimų ir pašalpų, gali tekti skelbti bankrotą. Labiausiai „Delphi“ nukentėjo dėl sumažėjusių „General Motors“ gamybos apimčių. Nemažai prisidėjo ir išaugusios žaliavų kainos bei padidėję išlaidos darbuotojų pašalpoms ir pensijoms.

Didžiausias JAV detalių gamintojas teigė manąs, kad automobilių gamyba Š iaurės Amerikoje ir toliau mažės, dėl to dar labiau smuks bendrovės maržos bei pajamos. Antrąjį šių metų ketvirtį „Delphi“ grynasis nuostolis siekė 338 mln. dolerių (941 mln. Lt), tuo tarpu pernai per šį laikotarpi bendrovė gavo 143 mln. dolerių (398 mln. Lt) grynojo pelno. Atmetus 49 mln. dolerių (136 mln. Lt) restruktūrizacijos kaštus, „Delphi“ nuostoliai buvo beveik tokie pat, kaip ir prognozavo „Reuters Estimates“ apklausti analitikai.

Bendrovės pajamos antrąjį ketvirtį smuktelėjo nuo 7,5 mlrd. dolerių (20,9 mlrd. Lt) iki 7 mlrd. dolerių (19,5 mlrd. Lt). Pardavimai „General Motors“ sumažėjo 18% ir nustelbė 6% iki 3,6 mlrd. dolerių (10 mlrd. Lt) išaugusias kitas pajamas. Už JAV ribų su „General Motors“ nesusijęs verslas „Delphi“ sekėsi gerai.

1999 m. „General Motors“ detalių gamybos padalinys „Delphi“ buvo atskirtas nuo šio JAV automobilių gamybos milžino, tačiau iki šiol jis yra labai priklausomas nuo „General Motors“ užsakymų (ir gamybos apimčių).

Š iuo metu „Delphi“ rengiasi derėtis su „General Motors“ ir didžiausia darbuotojų profsąjunga „United Auto Workers“ (UAW) dėl teisės sumažinti atlyginimus bei pašalpas. Be to, siekdamas išvengti bankroto detalių gamintojas nori uždaryti neefektyvias gamyklas ir atleisti apie 4 tūkst. profsąjungai priklausančių darbuotojų.

„Delphi“ finansų skyriaus vadovas Johnas Sheehanas sakė, kad šiuo metu bendrovė negali remontuoti, parduoti ar uždaryti gamyklų be profsąjungos sutikimo. Pasak jo, norint prisitaikyti prie besikeičiančios ekonominės aplinkos reikia turėti veiksmų laisvę.

Atskirta nuo „General Motors“ „Delphi“ paveldėjo ir įsipareigojimus mokėti didelius atlyginimus, todėl bendrovei yra sunku konkuruoti su kitais detalių gamintojais. Š iuo metu „Delphi“ padaliniuose JAV dirba 48,690 darbuotojų, iškurių 34 tūkst. priklauso profsąjungoms. Didžiausia profsąjunga UAW vienija 24,8 tūkst. „Delphi“ darbuotojų.

„Delphi“ prognozuoja, kad trečiojo ketvirčio pajamos sieks 6,1-6,3 mlrd. dolerių (17,0-17,5 mlrd. Lt) ir bus mažesnės nei analitikų prognozuojami 6,56 mlrd. dolerių (18,3 mlrd. dolerių). Bendrovės grynųjų pinigų srautas šiuo laikotarpiu veikiausiai bus neigiamas.

Rugpjūtis 17, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: