„DaimlerChrysler“ ir „Mitsubishi“ išsprendė „Fuso“ klausimą

„DaimlerChrysler“ ir „Mitsubishi Motors“ susitarė, kad Japonijos gamintojas kompensuos dėl „Mitsubishi Fuso“ defektų slėpimo skandalo patirtus nuostolius. Pagal pasiektą susitarimą, „Mitsubishi“ Vokietijos bendrovei išmokės neskelbiamą piniginę kompensaciją ir perleis 20% „Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corp.“ akcijų. Tokiu atveju „DaimlerChrysler“ valdoma „Mitsubishi Fuso“ akcijų dalis pasieks 85%.
Š altinių teigimu, šio sandorio vertė siekia 500 mln. eurų (1,726 mln. Lt). „DaimlerChrysler“ atstovas teigė, kad gamintojas nekomentuos susitarimo vertės, nes netrukus bus atliekamas vidinis auditas.

500 mln. eurų su kaupu kompensuotų „DaimlerChrysler“ patirtus nuostolius, kurie sudaro apie 475 mln. eurų (1,640 mln. Lt).

“Mitsubishi Fuso FV”

Minėtasis susitarimas užbaigė ilgai trukusias derybas dėl žalos atlyginimo. Paaiškėjus, kad „Mitsubishi Fuso“ vadovybė sistemingai slėpė defektus nuo valdžios institucijų, nukentėjo ir „DaimlerChrysler“ vardas. Be to, Vokietijos gamintojas patyrė nuostolių dėl automobilių atšaukimo ir „Mitsubishi Fuso“ gamybos trikdžių. Dėl defektų „Mitsubishi Fuso“ turėjo atšaukti daugiau kaip 950 tūkst. automobilių.

Tuo tarpu be rezultatų baigėsi „Mitsubishi“ derybos su „DaimlerChrysler“ dėl dalies „NedCar“ akcijų pardavimo Vokietijos bendrovei. Olandijoje esančioje „NedCar“ gamykloje gaminami „Mitsubishi Colt“ ir „Smart ForFour“ modeliai. Š iuo metu visos „NedCar“ akcijos priklauso „Mitsubishi“.

Toks „DaimlerChrysler“ žingsnis reiškia, kad Vokietijos bendrovė nenori apsikrauti pertekliniais gamybos pajėgumais, kurie neigimai paveiktų kapitalo grąžos rodiklį.

Kai kurie analitikai mano, kad „DaimlerChrysler“ nenoras įsigyti „NedCar“ akcijų rodo, kad Vokietijos gamintojas neatmeta galimybės atsisakyti nuostolingos „Smart“ markės.

Kovas 21, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: