„Chery“ automobilius Baltijos šalių rinkoms gamins Rusijoje?

Kinijos automobilių gamintojo „Chery Automobile“ aukšto lygio vadovas pranešė, kad ši bendrovė Kaliningrado srityje (Rusija) ketina pradėti Baltijos šalių rinkoms skirtų automobilių gamybą. Pasak šio šaltinio, „Chery“ derasi su Kaliningrado gamintoju „Avtotor“ dėl kiniškų automobilių gamybos, kuri išpradžių turėtų sudaryti apie 15-20 tūkst. vnt. per metus. „Avtotor“ šiuo metu surenka BMW, „General Motors“ ir „Kia“ modelius. Informatorius nenurodė, ar jau pasirašytas susitarimas ir kada galėtų prasidėti gamyba.

Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad „Chery“ ir „Avtotor“ jau pasirašė susitarimą dėl 200 mln. dolerių (580 mln. Lt) investicijos į naujos gamyklos statybą Rusijoje, tačiau šaltiniai tvirtina, kad ši informacija klaidinga. Anot gerai informuoto pareigūno, išpradžių investicijos bus gerokai mažesnės, nes „Chery“ ketina naudotis esamais „Avtotor“ pajėgumais. Jis neatmetė galimybės, kad po kurio laiko „Chery“ gali statytis gamyklą Rusijoje, tačiau teigė, kad tai priklausys nuo rinkos sąlygų.

„Chery QQ“

„Chery“ jau pradėjo tirti savo galimybes Rusijoje – pernai ji į šią šalį eksportavo 1,700 automobilių. Trečioji pagal dydį pasaulyje Kinijos rinka pernai išaugo 21,4%. Specialistai prognozuoja, kad panašūs augimo tempai išliks ir šiemet, o didžiausios paklausos sulauks nebrangūs automobiliai.

Grupelė Kinijos gamintojų – „Chery“, „Geely Automobile Holdings“ ir „Great Wall Automobile Holdings“ – nusprendė išsiveržti išperpildytos vidaus rinkos į platesnius vandenis. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad „Great Wall“ ketina pasekti konkurento „SsangYong Motors“ pavyzdžiu ir gaminti visureigius Rusijoje.

Vasaris 23, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: