„AutoTyrimai“ pertvarkė automobilių rinkos klasifikaciją

Š ių metų pradžioje „AutoTyrimai“ gerokai pertvarkė savo internetinėje svetainėje http://www.autotyrimai.lt pateikiamą Lietuvos automobilių rinkos klasifikatorių. Taip padaryta dėl to, kad automobilių pasaulis sparčiai kinta, o Lietuvos rinka toliau auga ir vystosi. Todėl tai, kas dar vakar atrodė vienaip, šiandien jau gali atrodyti visiškai kitaip. Todėl remiantis Europoje vykstančiomis permainomis klasifikatoriuje buvo patikslinti kai kurių klasių apibrėžimai ir pavadinimai, o kai kurie modeliai buvo perkelti išvienos klasės į kitą.

“Chrysler 300C SRT8″

Taip vietoj „prestižinių kompaktinių automobilių“ klasės atsirado „prestižinių mažų ir kompaktinių automobilių“ klasė (C2). Į ją dabar patenka visi prestižinių markių modeliai nuo „Mini One/Cooper“ iki „Volvo S40/V50“, kurie nepakliūdavo į didesnių prestižinių automobilių klases. Taip pat „daugiatikslių vienatūrių“ klasę pakeitė „mažų ir daugiatikslių vienatūrių“ klasė (J0).

Atnaujintame klasifikatoriuje kai kurie modeliai dėl įvairių priežasčių „migravo“ išvienos klasės į kitą. Š tai „Mini One/Cooper“ buvo perkeltas iš„mažų automobilių“ į naują „prestižinių mažų ir kompaktinių automobilių“ klasę. Į tą pačią klasę iš„kompaktinių automobilių klasės“ pateko „Audi A2“ bei A klasės „Mercedes-Benz“, o iš„vidutinių automobilių“ klasės – „Volvo S40/V50“. Tuo tarpu mažieji vienatūriai „Fiat Idea“, „Hyundai Matrix“, „Mitsubishi Space Star“, „Opel Meriva“ iš„kompatinių vienatūrių“ klasės buvo atkelti į naują „mažų ir daugiatikslių vienatūrių“ klasę.

“Mini Cooper” ir “Cooper S”

Tuo tarpu kai kurie modeliai, nepateisinę savo buvimo įvairiose prestižinių automobilių klasėse, buvo perkelti į masinių automobilių klases. Taip „Rover 75“ iš„prestižinių vidutinių automobilių“ klasės perkeltas į „masinių didelių automobilių“ klasę. Į pastarąją klasę iš„prestižinių didelių automobilių“ klasės buvo perkelti „Chrysler 300C“ bei „Renault Vel Satis“.

Visos šios permainos, įskaitant ir abi naujai apibrėžtas klases, nuo šiol atsispindi ir reguliariose „AutoTyrimų“ prekybos bei registravimo ataskaitose.

Pilną rinkos klasifikatorių, kuris atnaujinamas ir papildomas kiekvieną mėnesį, galima rasti „AutoTyrimų“ interneto svetainėje.

Vasaris 8, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: