Uraganas „Katrina“ sužlugdė automobilių prekybos verslą Naujajame Orleane

Naujų ir naudotų automobilių prekyba Naujajame Orleane įstrigo neribotam laikui. Manoma, kad praūžęs uraganas „Katrina“ ir į miestą išsiliejęs Pontchartraino ežeras visiškai sunkiojo 75-80 automobilių prekybos salonų.

Š io regiono „DaimlerChrysler“ prekybos vadovas Brettas Brownas teigia, kad buvo užlietos visos Naujajame Orleane esančios atstovybės. Jis tvirtina nieko nežinąs net apie 15 mieste esančių prekybos salonų būklę. Daugelis automobilių vis dar yra po vandeniu arba yra vandens apgadinti, todėl šios nelaimės padaryti nuotoliai bus labai dideli.

Pastaruoju metu Naujasis Orleanas primena mūšio lauką. Š altinis: “BBC World” ir “Getty Images”

Gamtos stichijos padarytos žalos dar nežino daugelis Alabamos, Luizianos ir Misisipės valstijose veikiančių dilerių. Vieno jų teigimu, automobilių prekybos verslas visiškai įstrigo. JAV dilerių asociacijos NADA Luizianos padalinio vadovas Marshallas Hebertas mano, kad ne visi dileriai buvo pilnai apdraudę pastatus ir atsargas. Kai kurios draudimo bendrovės paprasčiausiai atsisakė drausti šiame audrų niokojamame regione esantį turtą, o daliai dilerių draudimas pasirodė pernelyg brangus.

Dviejų netoli Naujojo Orleano esančių „Toyota“ salonų savininkas Tony Gullio praeitą savaitę sužinojo tik tiek, kad šie salonai dar stovi. T.Gullio tikina, kad be žinios dingo apie pusė iš250 darbuotojų. Praėjus nemažai laiko po uragano, dileriai vis dar negali rasti evakuotų darbuotojų bei neturi ryšio su gamintojais. Didžioji dalis miesto dar skendi po vandeniu.

Misisipės automobilių dilerių asociacijos prezidentas Billas Lehmanas teigia, kad į uragano zoną pateko pusė išvalstijoje esančių 242 salonų. B.Lehmanas tikina praeitą savaitę susisiekęs vos su keturiais salonais, iškurių trys buvo visiškai nuniokoti. Alabamos dileriams uraganas padarė daug mažau žalos – čia buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas, o automobilius apgadino krentančios nuolaužos.

Uraganas užkliudė ir penkias „Nissan“, „General Motors“, „Honda“, „Hyundai“ bei „DaimlerChrysler“ automobilių gamyklas, tačiau didelės žalos joms nepadarė. Tiesa, dėl šios vėtros „Nissan“ gamykla neveikė tris dienas, tačiau po to atnaujino gamybą.

Smarkus vėjas suniokojo ir didelius pastatus. Š altinis: “BBC World” ir AP

Uragano metu vėjo gūsių greitis siekė net 233 km/val., o per pralaužtas užtvankas siūbtelėjęs vanduo užliejo miestą ir į jį vedančius kelius. Manoma, kad „Katrina“ atsilieps visai JAV automobilių pramonei. Po uragano turėtų išaugti naudotų automobilių kainos. Dalis nuniokotuose regionuose gyvenančių žmonių buvo nepilnai apdraudę savo namus bei automobilius, todėl dabar sieks įsigyti nebrangią transporto priemonę.

„Soleil Securities“ analitikas Charles Bradfordas mano, kad sutrikus laivybai Naujojo Orleano uoste turėtų kilti plieno kainos. Vis dėlto JAV automobilių gamintojai didžiąją dalį plieno perka išvietos tiekėjų. Dėl audros sutrikus naftos gavybai, visame pasaulyje smarkiai pabrango degalai. Prognozuojama, kad sparčiai brangstant degalams ilgainiui JAV sumažės itin neekonomiškų visureigių ir pikapų paklausa. Analitikai baiminasi, kad benzino kaina JAV gali pasiekti 4 dolerius už galoną (2,90 Lt/ltr.).

Automobilių gamintojai neliko abejingi ir parėmė nuniokoto regiono gyventojus. „General Motors“ Raudonajam kryžiui paaukojo 400 tūkst. dolerių (1,1 mln. Lt) bei skyrė daugiau nei 150 automobilių. „Ford“ Raudonajam kryžiui skyrė nenurodomą pinigų sumą ir Luizianos bei Misisipės valstijoms suteikė daugiau kaip 165 automobilius. „DaimlerChrysler“ Raudonajam kryžiui paaukojo 1,1 mln. dolerių (3,0 mln. Lt), o „Toyota“ – 2 mln. dolerių (5,5 mln. Lt). „Nissan“ paaukojo 500 tūkst. dolerių (1,4 mln. Lt) ir skyrė 50 didelių pikapų, o „Honda“ Raudonajam kryžiui suteikė dvidešimt 20 kW galingumo generatorių.

Rugsėjis 12, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: