JAV tapo paklausūs europiniai prestižiniai vidutiniai visureigiai

Senojo žemyno automobilių gamintojai gali džiaugtis, kad dėl ekonominės krizės smarkiai smukus JAV rinkai didelio susidomėjimo šioje šalyje sulaukė europietiški prestižiniai vidutiniai visureigiai. „Audi Q5“, „Mercedes-Benz GLK“ ir „Volvo XC60“ privilioja daug sedanų ar didesnių visureigių vairuotojų. Mažesnius modelius renkasi net ir „Lexus RX“ pirkėjai, nors šiame segmente vis dar karaliauja kiek didesnis „Lexus GX“.

Europos gamintojų atstovai tvirtina galį parduoti ir daugiau vidutinių visureigių, bet jų pasiūlą kitapus Atlanto riboja didelė paklausa Europoje. Už pardavimus atsakingas „Volvo“ Š iaurės Amerikos padalinio viceprezidentas Tassos Panas tvirtina norįs gauti daugiau XC60 visureigių su visų keturių varomų ratų pavara. Pasak jo, šis modelis perkamas labai gerai, dileriai stengiasi gauti kuo daugiau XC60. Dėl to šie automobiliai iškart išuosto keliauja į salonus ir mėginama padidinti jų tiekimą išŠ vedijos.

“Audi Q5″

JAV pirkėjai prestižinius vidutinius visureigius pamėgo dėl to, kad jie yra pigesni, ekonomiškesni ir geriau valdomi už didelius visureigius, tačiau pasižymi agresyvia išvaizda ir yra erdvesni už ten įprastus sedanus. Prestižiniai vidutiniai visureigiai JAV kainuoja apie 35 tūkst. dolerių (86 tūkst. Lt), tad yra pigesni ir socialiai priimtinesni už gremėzdiškus visureigius, kainuojančius nuo 45 tūkst. dolerių (110 tūkst. Lt).

„Edmunds.com“ analitikas Ivanas Drury pastebi, kad „Audi Q5“, „Mercedes-Benz GLK“ ir „Volvo XC60“ yra visiškai nauji modeliai, tad jie turi pranašumą net ir priešneseniai atnaujintus visureigius. Pasak jo, šie automobiliai jau sukūrė savo segmentą. I.Drury mano, kad europietiški vidutiniai visureigiai gali pasiūlyti markės prestižą už gerokai mažesnę kainą nei įprastiniai dideli modeliai. Kol kas šioje klasėje JAV pirmauja „Mercedes-Benz GLK“. Nuo debiuto sausio mėnesį iki birželio vidurio kitapus Atlanto buvo parduota beveik 10 tūkst. GLK, tad šis modelis aplenkė didesnius ML ir GL visureigius.

“Mercedes-Benz GLK”

„Mercedes-Benz“ JAV padalinio visureigių skyriaus vadovas Davidas Larsenas tvirtina, kad šio modelio pasiūla gana ribota, itin trūksta priekiniais ratais varomų GLK, kurie čia pasirodė balandį ir su pristatymu kainuoja nuo 35,475 dolerių (86,853 Lt). D.Larsenas mano, kad labiausiai pirkėjus vilioja GLK dydis ir agresyvi, kariška G klasės modelį primenanti išvaizda. D.Larsenas nenuvertina ir tinkamo GLK pasirodymo laiko: šis modelis pirkėjams buvo pasiūlytas priešpat naujos kartos „Lexus RX“ debiutą. Dabar svarstoma galimybė į JAV tiekti ir dyzelinę GLK versiją.

„Audi Q5“ JAV debiutavo kovo mėnesį ir iki gegužės pabaigos jų buvo parduota 4,377 vnt. Per tą patį laikotarpį Q7 pardavimai sumažėjo perpus. Bazinis Q5 su keturių varomų ratų sistema kainuoja nuo 37,350 dolerių (91,444 Lt), bet vidutiniškai šis visureigis parduodamas už beveik 43 tūkst. dolerių (105 tūkst. Lt). 2011 m. planuojama pristatyti hibridinę Q5 versiją. Už Q5 ir Q7 atsakingas „Audi“ JAV padalinio atstovas Barry Hochas tvirtina, kad gamintojui padidinus tiekimą būtų galima parduoti ir daugiau Q5, todėl jis visomis jėgomis siekia išEuropos gauti daugiau šių visureigių.

“Volvo XC60″

Nuo debiuto kovo mėnesį iki gegužės pabaigos „Volvo“ JAV pardavė 2,495 XC60 visureigius, tuo tarpu XC90 pardavimai per pirmus penkis šių metų mėnesius smuko beveik 63%. Vienintelis „Volvo“ ištikimiems vairuotojams siūlo nuolaidas įsigyjant XC60: 500 dolerių (1,224 Lt) perkant lizingu ir 1,000 dolerių (2,448 Lt) mokant grynaisiais. „Volvo XC60“ su 3,0 ltr. I-6 (281 AG) turbininiu varikliu ir keturių varomų ratų sistema kainuoja nuo 38,650 dolerių (94,627 Lt), bet nuo vasaros galima rinktis pigesnę versiją su priekiniais varomais ratais ir 3,2 ltr. I-6 (235 AG) agregatu už 33,845 dolerius (82,863 Lt). Nors XC60 yra vienas brangiausių savo klasėje, T.Panas pastebi, jog vidutiniškai jie parduodami už 40 tūkst. dolerių (98 tūkst. Lt). Daugiausiai šių visureigių realizuojama JAV šiaurės rytuose, bet nemažai susidomėjimo sulaukiama ir pietiniuose regionuose, pavyzdžiui, Kalifornijoje.

Rugpjūtis 20, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: