„Fiat“ valdoma „Chrysler LLC“ akcijų dalis didės laipsniškai

Italijos automobilių gamintojas „Fiat“ suformavęs aljansą su „Chrysler LLC“ išpradžių gaus 20% JAV bendrovės akcijų, o vėliau plėtojantis partnerystei ir kuriant bendrus modelius jo dalis augs po 5% iki 35% ribos. Su šiuo sandoriu gerai susipažinęs asmuo pranešė, kad Italijos bendrovė „Chrysler LLC“ akcijų gaus diegiant naujas technologijas ir pradedant bendrų modelių gamybą. Manoma, kad „Fiat“ valdomas „Chrysler LLC“ akcijų paketas didės tokia tvarka:

  • Iki 25% – JAV sertifikavus pirmą „Fiat“ variklį;
  • Iki 30% – JAV pradėjus pirmojo „Fiat“ platformos pagrindu sukurto automobilio gamybą;
  • Iki 35% – pradėjus „Fiat“ technologijų pagrindu sukurtų ir JAV gaminamų automobilių eksportą.

Walter P. Chrysler greta 1924 m. “Chrysler Six”

Sausio mėnesį pasirodžius pirmosioms naujienoms apie formuojamą „Fiat“ ir „Chrysler LLC“ aljansą, buvo skelbiama, kad Italijos bendrovė iškart perims 35% „Chrysler LLC“ akcijų paketą, o vėliau ši dalis galės augti iki 55%. Tuo tarpu dabar JAV vyriausybės paramą automobilių gamintojams prižiūrinti darbo grupė nusprendė, kad Italijos bendrovei išpradžių teks tenkintis mažesniu akcijų paketu, o 55% dalį „Fiat“ galės įgyti tik tuomet, kai „Chrysler LLC“ grąžins visą vyriausybės suteiktą paramą. Balandžio pabaigoje JAV vyriausybė „Chrysler LLC“ buvo skyrusi 7,5 mlrd. dolerių (18,5 mlrd. Lt).

Kaip jau buvo minėta anksčiau, šis aljansas turėtų būti naudingas abiems gamintojams: „Chrysler LLC“ gaus priėjimą prie modernių „Fiat“ variklių bei platformų ir galės gana greitai pasiūlyti ekonomiškų ir ekologiškų modelių. Savo ruožtu Italijos gamintojas greitai ir pigiai įeis į JAV rinką, nes „Fiat“ ir „Alfa Romeo“ automobiliai bus platinami per „Chrysler LLC dilerių tinklą. Be to, dėl didesnių gamybos apimčių išlošabu gamintojai, nes tai leis sumažinti pastoviuosius kaštus ir naudotis mąsto ekonomijos privalumais.

Birželis 15, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: