Ferdinandas Piechas didina savo įtaką Volkswagen

Gerai informuoti šaltiniai skelbia, jog pašalindamas išposto „Volkswagen“ grupės vadovą Berndą Pischetsriederį Ferdinandas Piechas tikisi padidinti įtaką didžiausio Europos automobilių gamintojo valdymui ir strategijai. F.Piechas yra įtakingiausias „Porsche“ kontroliuojančių Piechų ir Porsche šeimų atstovas bei „Volkswagen“ stebėtojų tarybos pirmininkas.

1993-2002 m. F.Piechas vadovavo „Volkswagen“ grupei, tačiau priešketverius metus savo įpėdiniu pasirinko B.Pischetsriederį ir pasitraukė į stebėtojų tarybą. Nepaisant to, jis iki šiol laikomas tikruoju „Volkswagen“ bosu, nes nesutapus nuomonėms dėl bendrovės strategijos ir valdymo B.Pischetsriederis buvo priverstas paskelbti apie savo atsistatydinimą. Nuo kitų metų sausio 1 d. „Volkswagen“ grupės vadovu taps dabartinis „Audi“ markės grupės bosas Martinas Winterkornas.

Manoma, kad B.Pischetsriederiui teko pasitraukti dėl to, kad jis siekė apriboti „Porsche“ įtaką „Volkswagen“ strategijai bei valdymui. B.Pischetsriederis rėmė MAN planus įsigyti 10% „Volkswagen“ akcijų, nes tuomet šis sunkvežimių gamintojas kartu su Žemutinės Saksonijos žemės vyriausybe kartu valdytų daugiau akcijų nei „Porsche“. Anonimu panorėjęs likti „Volkswagen“ stebėtojų tarybos narys teigė, jog tarybos netenkino B.Pischetsriederio reakciją į reiškiamus nusiskundimus, be to gamintojo restruktūrizacija buvo vykdoma pernelyg lėtai.

B.Pischetsriederis (kairėje) ir F.Piechas

Maždaug priešmetus „Porsche“ įsigijo 20% „Volkswagen“ akcijų, vėliau dar padidino savo dalį ir tapo didžiausiu „Volkswagen“ akcininku. Manoma, kad artimiausiu metu „Porsche“ valdomų „Volkswagen“ akcijų paketas gali pasiekti 29,9%. „Porsche“ vadovas Wendelinas Wiedekingas, kuri yra ir „Volkswagen“ stebėtojų tarybos narys, teigė, jog svarstoma galimybė kreiptis į teismą dėl vadinamojo „Volkswagen“ įstatymo panaikinimo. Minėtasis teisės aktas nei vienam akcininkui, išskyrus žemę (Vokietijos administracinis vienetas), neleidžia turėti daugiau kaip 20% „Volkswagen“ balsų. Š io įstatymo paskelbimo negaliojančiu siekia ir ES.

Analitikai neabejoja, kad pasitraukus B.Pischetsriederiui sustiprės „Porsche“ įtaka, o panaikinus „Volkswagen“ įstatymą ši bendrovė galės blokuoti visus „Volkswagen“ sprendimus. Pasak „Morgan Stanley“ analitiko Adamo Jono, visiškai aišku, kad „Volkswagen“ kontrolė yra ilgalaikės „Porsche“ strategijos dalis.

Lapkritis 27, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Komentarai

  • Guadalupe

    D?l šeštos pastraiposB?na kad rinka apukssia ir buvusi pelninga pozicija tampa nuostolinga. Taigi svarbu atsiimti pelnus kol rinka neapsisuko. Tas labai mat?si NT burbulo p?timesi ir sprogime.Vargas tiems kas nepardav? prieš sprogim? ir galvojo kad brangs amžinai. Pražudyti gobšuoli? pelnai.

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: