„Shanghai Automotive Industry“ perims „MG Rover“ kontrolę

Š altinių teigimu, „Shanghai Automotive Industry Corporation“ (SAIC) už 70% „MG Rover“ akcijų sumokės apie 200 mln. svarų sterlingų (997 mln. Lt). Š i suma yra žymiai mažesnė už anksčiau minėtą 1 milijardą svarų sterlingų (4,984 mlrd. Lt).

„MG Rover“ ir SAIC įkurs bendrą įmonę, kurios 70% priklausys Kinijos gamintojui, o likę 30% liks „MG Rover“ žinioje. Š i bendra įmonė valdys „MG Rover“ markę, jos intelektinę nuosavybę, tyrimų ir diegimo centrus, paskirstymo sistemą bei Longbridge (Didžioji Britanija) esančią „MG Rover“ gamyklą.

“Rover 75″

Neatmetama galimybė, kad vėliau Kinijos gamintojas palaipsniui didins investicijas į „MG Rover“, tačiau Didžiosios Britanijos bendrovė turėtų įvykdyti specialius reikalavimus. Gali būti, jog SAIC panorės, kad „MG Rover“ atleistų dalį savo darbuotojų. Š iuo metu Didžiosios Britanijos bendrovėje dirba 6,100 žmonių, dauguma jų priklauso profsąjungoms.

Didžiausia „Amicus“ profsąjunga nedalyvavo SAIC ir „MG Rover“ derybose, nes, pasak jos atstovo Tony Murphy, nenorėjo sužlugdyti šio sandorio. Anot T.Murphy, be SAIC investicijų „MG Rover“ žlugtų dar iki šių metų pabaigos.

„MG Rover“ ir SAIC Kinijos vyriausybei pateikė projekto galimybių studiją, nes be jos sutikimo sandoris negali būti baigtas. Abi bendrovės tikisi, kad derybų užbaigimo procesas truks neilgai, tačiau šaltiniai Kinijoje teigia, kad tai gali tęstis dar kelis mėnesius.

Kitas Kinijos automobilių gamintojas „Nanjing Automobile“ derasi su SAIC norėdamas įsigyti 20% SAIC-„MG Rover“ bendrovės akcijų. Valstybei priklausantis „Nanjing Automobile“ bendrose įmonėse kartu su „Iveco“ ir „Fiat Auto“ gamina mikroautobusus bei sedanus.

Sandoris su SAIC Didžiosios Britanijos gamintojui „MG Rover“ yra gyvybiškai svarbus, nes bendrovei žūtbūt reikia pinigų naujiems modeliams kurti. Pasak „MG Rover“ atstovo, bendrovės kartu kurs modelius, kurie bus gaminami tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek Kinijoje. Taip pat tikimasi, kad galimybė naudotis SAIC pirkimų sistema leis pastebimai sumažinti „MG Rover“ kaštus.

Š iuo metu bendrose įmonėse Kinijoje SAIC gamina „Volkswagen“ ir „General Motors“ automobilius, tačiau Kinijos gamintojas nori, kad nuosavos SAIC markės automobilių gamybos apimtys iki 2007 m. pasiektų 50 tūkst. vnt. per metus.

Kovas 30, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: