„Jaguar“ problemos negali būti išspręstos greitu metu

„Jaguar“ vadovai mano, kad artimiausius kelerius metus šis Didžiosios Britanijos gamintojas tebedirbs nuostolingai. Anot „Ford Motor“ valdomos „Premier Automotive Group“ (PAG), į kurią įeina „Jaguar“, „Land Rover“, „Volvo“ ir „Aston Martin“, vadovo Marko Fieldso, „Jaguar“ problemos negali būti išspręstos per palyginti trumpą laiką. M.Fieldsas teigė negalįs pasakyti, kada „Jaguar“ išsikapstys išnuostolių ir pabrėžė, kad dabar vienintelis tikslas yra nuosekliai gerinti šio gamintojo rezultatus.

“Advanced Lightweight Coupe”

M.Fieldsas įvardijo tris pagrindines „Jaguar“ problemas:

  • „¢ Vis stiprėjanti konkurencija ir prestižinių automobilių sektoriuje įsigalinčios nuolaidos.
    „¢ Smarkiai smukęs JAV dolerio kursas.
    „¢ Struktūriniai pokyčiai prestižinių automobilių sektoriuje: sedanus ir sportinius automobilius tam tikru mastu išstumia visureigiai ir tarpiniai modeliai.

„Ford“ atskirai neskelbia „Jaguar“ rezultatų, tačiau Didžiosios Britanijos vyriausybei pateiktose ataskaitose nurodoma, kad 2003 m. „Jaguar“ nuostolis siekė 601 mln. svarų (3,023 mln. Lt). Į šią sumą neįtraukti veiklos užsienyje rezultatai. Š ioje ataskaitoje „Jaguar“ nurodė, kad 2004 ir 2005 metais taip pat dirbs nuostolingai.

“Advanced Lightweight Coupe”

„Ford“ sutiko skirti papildomų lėšų „Jaguar“ veiklai pertvarkyti, tačiau tiksli paramos suma nėra skelbiama. Rugsėjį paskelbtame restruktūrizacijos plane „Jaguar“ pranešė ketinanti uždaryti Browns Lane,o surinkimo gamyklą ir atleisti 1,150 žmonių. Restruktūrizacijos plane numatyta mažinti atsargas ir atsisakyti didelių nuolaidų.

„Jaguar“ flagmano XJ gamyba šią vasarą bus perkelta į Castle Bromwich gamyklą netoli Birmingemo (Didžioji Britanija). Š ioje gamykloje kitų metų vasarą bus pradėta naujos kartos XK sportinio automobilio gamyba. Čia taip pat gaminamas ir S tipo „Jaguar“

Pernai „Jaguar“ pagamino apie 120 tūkst. automobilių ir atsisakė anksčiau kelto tikslo per metus pagaminti per 200 tūkst. vnt.

“Advanced Lightweight Coupe”

„Jaguar“ vadovų teigimu, bendrovei atsigauti padės nauji modeliai. Detroito parodoje pristatytas koncepcinis „Advanced Lightweight Coupe“ yra būsimojo XK prototipas. Š is modelis neatitinka tradicinio „Jaguar“, kaip su medžio ir odos apdaila siejamos markės įvaizdžio, nes jo interjere vyrauja aliuminis, o medžio visiškai atsisakyta.

„Jaguar – Land Rover“ vadovo Joe Greenwello teigimu, šiuo modeliu buvo siekiama pademonstruoti „Jaguar“ perspektyvumą. „Advanced Lightweight Coupe“ išvaizdą kartu su nedidele komanda sukūrė „Jaguar“ dizaino šefas Ianas Callumas. Koncepcinio automobilio kūrimas ir gamyba užtruko vos tris mėnesius.

Vasaris 9, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: